top of page

Acerca de

EMS - CVIČENIE PRE LENIVÝCH

Athletic Girl

Čo je EMS?

,,Ako natrénovať 95% svalov za 20 minút‘‘

 

EMS – ElektroMyo Stimulácia

 

E- Elektrická

 

M- Myo (muscle) = Sval

 

 S- Stimulácia = Aktivácia

Účinky cvičenia s EMS

 •   spaľovanie tuku, zníženie tukových zásob

 •   efektívne budovanie svalstva a sily

 •   šetrný prístup k šľachám, kĺbom a chrbtici

 •   extrémne krátky čas tréningu

 •   zníženie príznakov celulitídy

 •   zlepšenie vzhľadu pokožky

 •   zníženie bolestí chrbta

 •   zlepšenie metabolizmu

 •   zlepšenie prekrvenia väziva

 •   zlepšenie krvného a lymfatického obehu

 •   zlepšenie odolávania voči stresu a záťaži

 •   zlepšenie výkonu a kondície

 •   zlepšenie rýchlej sily - švihu

 •   vyrovnanie svalového deficitu

 •   odstránenie svalovej nerovnováhy

 •   výrazná pomoc pri rehabilitácii

 •   účinná pomoc pri eliminácii inkontinencie

 •   vhodnosť pre obe pohlavia bez vekového obmedzenia

 •   pozitívne ovplyvňovanie hormonálnej sústavy

 •   spomaľovanie procesu starnutia

 •   prevencia pred zraneniami vo vyššom veku

 •   zlepšenie celkového fyzického a psychického stavu

 

 

 

EMS, teda elektrická stimulácia svalov je pojem, ktorý sa niekoľko desaťročí používa v medicíne v rehabilitácii a rekonvalescencii. Pomocou slabých, ale veľmi častých elektrických impulzov sú svaly aktivované rovnakým princípom, ako ich aktivuje prirodzene telo, ale oveľa častejšie než sme schopní dokázať vôľou.

Komplexná elektro-myo-stimulácia pracuje až s 10 dvojicami elektród, kedy je každá dvojica umiestnená na pravej a ľavej polovici tela. Impulz tak prebehne vo všetkých svaloch z jednej polovici tela na druhú a nie iba v mieste umiestnenia elektród. Preto sme schopní touto metódou aktivovať celé telo, všetky svaly. A to dokonca aj tie, ktoré štandardne nevieme vôľou zapojiť alebo je potrebné dlhodobé učenie, ako ich zapojiť (napríklad svaly panvového dna, hlboké svalstvo chrbta a podobne). Svaly pracujú na oboch poloviciach tela rovnako intenzívne. Odstraňujeme tak aj svalovú dysbalanciu, ktorá je najčastejšou príčinou chrbta.

 

 

 

Efektivita

 

Efektivita nespočíva iba v zapojení celého tela naraz, ale aj na množstvo svalových sťahov, spevnenia a uvoľnenia, a tým pádom aj ich aktivácii a posilneniu v čase. Vôľou dokážeme poslať signál svalom, aby sa spevnili približne raz za sekundu. S pomocou EMS to telo dokáže 85x za sekundu. Svaly takto precvičíme veľmi rýchlo a efektívne a zároveň dostatočne intenzívne, aby ,,tréning‘‘ naštartoval procesy v tele, ktoré vedú k jeho celkovému spevneniu, svalovej vyrovnanosti a zvýšenej spotrebe energie. Pri EMS tréningu, ktorý je rozdelený na 4 sekundy záberu a 4 sekundy uvoľnenia prebieha každú sekundu 85 svalových kontrakcií.

To je celkom 51 tisíc kontrakcií. Počas tohto tréningu je telo zaťažené tak, ako by naraz odcvičilo 2 hodiny 4-5x v posilňovni.

Skutočný efekt

EMS tréning rieši mnoho problémov spojených so súčasným životným štýlom a nedostatkom aktivít. Medzi najmarkantnejšie patrí: 

Chudnutie – zvýšenie energetického výdaja  a zrýchlenie metabolizmu. Elektrostimulačné cvičenie pomáha pri látkovej výmene. Zrýchľuje sa spaľovanie tukov a ich premena na energiu. Z tela sa odbúravajú škodliviny a zlepšuje sa obranyschopnosť organizmu a odolnosť voči stresu.

Formovanie postavy a celulitída – počas tréningu dochádza k odbúravaniu tuku, svalové bunky rastú a spevňuje sa pokožka najmä v problémových partiách ako sú stehná a boky. Pri pravidelnom cvičení sú výsledky dlho udržateľné.

Odstránenie bolesti chrbta – účinne zmierňuje bolesti chrbta a spevňovaním chrbtového svalstva aj zlepšuje celkové držanie tela.

Rekonvalescencia po operáciách a rehabilitácia – EMS metóda je vynikajúci spôsob rehabilitácie po operačných stavoch a výrazne skracuje dobu rekonvalescencie. Na odporúčanie neurológa je cvičenie vhodné aj pri redukcii problémov s motorikou.

Odstránenie svalovej dysbalancie a atrofie svalov - Pri nerovnomernom zaťažovaní svalov a nerovnom držaní tela vzniká disbalancia svalstva, ktorá spôsobuje mnohé zdravotné problémy ako aj posun kostí a preto je veľmi dôležité, aby svaly boli súmerné.

Inkontinencia – eletrostimulácia aktivuje svaly pánvového dna, ktoré zabezpečuju zdržiavanie moču a tým napomáha odstráneniu tohto problému a zvyšuje kvalitu života.

Naštartovanie lymfatického systému - aktivuje tok lymfy čim dojde k vylučovaniu toxínov lymfatickými uzlinami. Cvičenie pôsobí aj ako mikromasáž pokožky a zlepšuje cirkuláciu krvi.

 

Odporúčanie

-          Pred tréningom pite dostatok tekutín a dobre jedzte (telo musí mať dostatok energie)

-          Netrénujte pokiaľ je telo unavené z predchádzajúceho tréningu

-          Pre správne vnímanie intenzity sa vyvarujte látok tlmiacich bolesť a ovplyvňujúcich vedomie (lieky proti bolesti, silná káva, alkohol, drogy)

-          Vek 18 rokov

 

Bezpečnostné pokyny a kontraindikácie

-          Okamžite prerušte cvičenie pokiaľ cítite závrat, slabosť alebo bolesť  v hrudníku

-          EMS tréning nesmiete absolvovať v týchto prípadoch: srdcový kardiostimulátor a tehotenstvo

-          Prípady kedy je možné EMS tréning aplikovať po povolení lekárom: epilepsia, choroby obehového systému, nádorové ochorenia, arterioskleróza v pokročilom štádiu, ťažké neurologické ochorenia, akútne bakteriálne ochorenia, cukrovka, pruh

 

Cena - 15€/30 min

Rezervácia možná telefonicky na tel.č: +421 903 456 100 alebo e-mailom na info@bubema.sk

 

EMS BALIK - 10 cvičení- AKCIA -  99€

4a1bc3edc622991aa1adaed57f91c948.jpg
61USQOXZgpL_1200x1200.jpg
SMALL-BUTTOCKS-BRAZILIAN-BUTT-LIFT-SAGGY-BUTTOCKSBUTTOCK-LIFTGLUTEAL-AUGMENTATION..jpg
rBVaVV7VzD-AH4uKAAUyIkAtDOg932.jpg
4a1bc3edc622991aa1adaed57f91c948.jpg

Prihláste sa

Rezervácia možná telefonicky na tel.č: +421 903 456 100 alebo e-mailom na info@bubema.sk

Prihláste sa
bottom of page