JOGA

Pravidelné cvičenia jogy vám priblíži dokonalý súlad tela a ducha.

Vonkajšiu a vnútornú harmóniu si vybudujete správnym pohybom. Naučíme vás techniky, ktoré vám pomôžu uvoľniť myseľ, posilniť telo a nabrať pozitívnu energiu.

 

Joga v preklade znamená spojenie. Ide o spojenie tela, ducha a mysle. Detoxikuje telo a zlepšuje výkonnosť. Telo cvičením produkuje teplo, silno sa zahrieva a potením sa detoxikujú nie len svaly, ale aj vnútorné orgány, zlepšuje sa cirkulácia a trávenie. Telo sa stáva ľahším, silnejším, ohybnejším, naša myseľ je pokojnejšia a rozhodnejšia. Ide o systém jogových cvičení, ktorý pochádza z juhoindického mesta Mysore. Je to tradičná škola jogy známa dynamickým cvičením presne určených pozícií. 

 

 

 

 

 

 

 

Pri cvičení sa kľúčová pozornosť venuje dýchaniu. S rytmickým hlbokým dýchaním sa vytvára tok energie, teplo, ktoré zahrieva telo, okysličuje a vyživuje orgány, uvoľňuje nežiaduce toxíny, a čistí nervový systém. Telo sa okysličuje až štvornásobne oproti bežnému dýchaniu. Vďaka teplu získava človek prístup k pohybom a oblastiam, ktoré boli predtým stuhnuté alebo zablokované. Výsledkom je úľava a pocit ľahkosti.

Hatha
Ashtanga Yoga
Yoga Practice