2019 BUBEMA

Liečba bolesti chrbta - malé zmeny v každodennom živote

 

Bolesť pohybového systému by nemala byť prítomná, ale ak sa objaví, ide o varovný signál, že niečo nie je v poriadku.  Väčšinou je zdrojom problémov nesprávne držanie tela, pohybové návyky alebo nesprávne pohybová životospráva.

 

Naučte sa

 - správne sedieť, vstávať z postele, športovať alebo aj Čo robiť, aby chrbát nebolel, alebo aspoň bolel menej?   

- Bolesti chrbta: prečo vznikajú a ako sa ich zbaviť

- Cviky, ktoré vás zbavia bolesti chrbta

- Aký význam má pre chrbát dýchanie a ktoré je správne?

-        správne držanie tela

-        Masírovaníe správnych zónových bodov

-        Naučte sa správne pohybové stereotypy

-        Čomu sa treba vyhýbať a čo prinesie úľavu?

 

Táto prednáška je určená ľuďom, ktorí si chcú osvojiť správne pohybové návyky a predísť ťažkostiam s pohybovým aparátom. Využíva výučbu, prácu s telom a praktické uplatnenie ergonomických zásad.

 

Každý človek by mal ovládať správnu techniku držania tela. To platí nielen pri státí, ale aj sedení, zdvíhaní bremien, športe či bežných denných činnostiach. Naučiť sa včas správne zaobchádzať s telom a mať v živote dostatok správneho pohybu aj odpočinku je pre zdravý chrbát kľúčové!

Bolesti chrbta sa zaraďujú medzi civilizačné choroby, pretože sú vyvolané životným štýlom. Patria tiež medzi najčastejšie dôvody, pre ktoré prichádzajú pacienti do ambulancie lekára. Opakovanie problémov a odkladanie riešenia takéhoto zdravotného stavu spôsobuje prechod z akútneho štádia do chronického ochorenia – a s tým je spojená aj chronická bolesť.

NÁŠ TIP: Skôr než siahnete po tabletkách proti bolesti, skúste POHYB! Len pravidelné cvičenie vás môže zbaviť bolestí chrbtice.

 

Seminár sabude konať v dňoch 18.08., 16.09., 14.10.

Seminár trvá cca 4 hod