Power joga je systém cvičení založených na posilňovaní, spevňovaní a preťahovaní svalov celého tela a zlepšujúcich tak psychickú, ako aj fyzickú kondíciu človeka.

 

Súmerne rozvíja celý svalový korzet a nevynecháva jediný sval. Okrem toho má veľmi dobré účinky na kĺby, kostru, kardiovaskulárny a dýchací systém, zlepšuje svalový tonus tela a redukuje tukové zásoby.

Powerjoga je zameraná na dosahovanie harmónie tela a mysle, rozvoj fyzických a psychických schopností, odbúravanie stresu a napätia. Je vhodnou prevenciou bolestí chrbta veľakrát spôsobených civilizačnými vplyvmi, teda nesprávnym držaním tela, zlými pohybovými návykmi, jednostranným zaťažením, atď.

 

Pri cvičení jogy je veľmi dôležité správne držanie tela. Ruka v ruke so správnym vzpriameným postojom ide hlboké a pokojné, takzvané jogové dýchanie, ktoré spočíva v nádychu cez brucho, hrudník až po kľúčnu kosť.

Veľmi podstatné je aj spevnenie centra tela tvoreného svalmi panvového dna a brušnými svalmi. Spevnenie týchto zón pomôže správnemu vykonávaniu všetkých pozícií a zaistí, že vás nebude bolieť chrbát. Spevnené centrum bude pre vás akýmsi pevným bodom, ktorý vám počas jednotlivých pozícií zabezpečí stabilitu.

Women Practicing Yoga
Ashtanga Class