ZUMBA

Ak milujete hudbu a tanec, chcete pravidelne cvičiť a súčasne sa aj zabávať, tak je pre vás ideálna zumba. Čo je ZUMBA? Je to fenomén, ktorý ovládol celý svet. Zumba je názov tanečného fitnes programu, ktorý v 90. rokoch minulého storočia vytvoril tanečník a choreograf Alberto „Beto“ Perez z Kolumbie. Dnes je zumba doslova šialenstvom vo viac ako 100 krajinách a ponúkajú ho s veľkým úspechom licencovaní inštruktori v desiatkach tisíc fitnes centier na celom svete.

Prečo je zumba taká populárna? Predovšetkým pre svoju rytmičnosť, efektívnosť pri tvarovaní postavy, zábavnosť a melodičnosť. Výrazne to umocňuje práve pestrosť tohto druhu fitnes cvičení. Fascinuje najmä atraktívna kombinácia dynamickej latinskoamerickej hudby a exotické tanečné pohyby. Cvičenie je postavené na princípe fázového tréningu. Pri ňom dochádza k účinnému spaľovaniu tukov vo všetkých častiach tela, za hodinu sa dá spáliť až 1 000 kalórií.

 

Celým jeho obsahom je skvelá zábava v atmosfére party. A dôležité je i to, že nie je iba pre mladých ľudí, ale starším ideálne pomáha pri nadobúdaní stratenej kondície. Všetci si dokážu vyformovať postavu – nohy, brucho a zumba posiľňuje i srdce. Maximálne pozitívne je, že vás zbaví stresu a pomôže vypotiť všetky problémy.